<<
>>

№ 5 1469 р., квітня 12, Городок. - Польський король Казимир IV, на прохан­ня шляхетних Федора із Шептичів та його братів і племінників Федо­ра, Гліба та Сенька, «згідно з листом найяснішого володаря і пана Русі князя Лева», підтверджує право власності на сс. Шептичі, Кальнофос- ти з Онуфріївським монастирем у Самбірському повіті та с. Вощаниця у Перемишльському повіті разом з усіма належними до них землями та повинностями

Казимир, з ласки Божої король польський, великий князь литовський, пан і спадковий володар Русі і Пруссії.

Повідомляємо цим листом усім, кому слід, що шляхетний Федір із Шептичів від себе і своїх шляхетних братів і племінників Федора, Гліба і Сенька подав про­хання нашому маєстату, щоб ми удостоїли затвердити їх у володінні маєтками у згаданих Шептичах і Кальнофостах з Онуфріївським монастирем, розташованих у Самбірському повіті, та у Вощаниці Перемишльського повіту, які були надані їх попередникам, згідно з листом найяснішого володаря і пана Русі князя Лева.

А тому ми, доброзичливо схиляючись до цього уклінного клопотання, подан­ного нашому маєстату, дозволяємо їм залишатись у володінні згаданими маєтка­ми і силою цього листа зберігаємо за ними право на часто згадані села з усіма їх податками, прибутками, користю, вигодами, данинами, зиском, ґрунтами, лу­ками, полями, садами, лісами, борами, гаями, пущами, пасіками, озерами, боло­тами, ставками, млинами, ріками та їх допливами і з усіма зокрема і повністю належностями, прилеглостями й угіддями даних сіл, які здавна до них належать, щоб і надалі мирно й спокійно тримали, володіли, вживали й посідали, як і багато років досі.

На доказ того, що відбулося, підвішено тут нашу печатку.

Дано у Городку, в середу після Провідної неділі, року Божого 1469.

Реляція велебного Альберта з Жихліна, коронного підканцлера.

Купчинський О. Акти та документи Галицько-Волинського князівства ХІІІ - першої половини XIVстоліть. Дослідження. Тексти. - Львів, 2004. - С. 830-831.

<< | >>
Источник: Хрестоматія з історії України литовсько-польської доби / Упоряд. Т Гошко. Львів: Видавництво Українського Католицького Університету 2011. 2011

Еще по теме № 5 1469 р., квітня 12, Городок. - Польський король Казимир IV, на прохан­ня шляхетних Федора із Шептичів та його братів і племінників Федо­ра, Гліба та Сенька, «згідно з листом найяснішого володаря і пана Русі князя Лева», підтверджує право власності на сс. Шептичі, Кальнофос- ти з Онуфріївським монастирем у Самбірському повіті та с. Вощаниця у Перемишльському повіті разом з усіма належними до них землями та повинностями: