Занепад Києва. Початок московського народу і Московської держави.
Тоді, коли князі вели між собою усобиці і пустошили Русь, виходило звідтам богато переселенців на 2∙ північний схід, де сиділи фінські племена, захожі з Азії, та посилилися поміж ними і несли там хри- стіянську віру й просвіту.
Перегодом сі руські переселенці змішалися з Фінами, а з тих мішанців витворився окремий нарід, званнй московським від міста Москви, що стала опісля столицею сеї землі. Московський нарід є зовсім окремішний від українського і відріжняється від нього мовою, вдачею, звичаями і зверхньою подобою. Там княжили молодші потомки Володимира Мономаха (старші панували в Києві) і закладали чимало міст, між тими й Москву. Московські князі вважали себе спадкоємцями всеї Руської держави, намагалися загорнути всі руські землі, стали називати себе „великими князями" (опісля „государями", „царями"), а московський нарід присвоїв собі навіть імя нашого народу і почав звати себе руським а навіть великоруським народом. Московські князі гордили Києвом і намагалися утворити новий осередок Руської держави. Тому внук Володимира Мономаха Андрій Боголюбський (так названий від села Боголюбове, де звичайно проживав), напав Київ, знищив його немилосердно й ограбив. Його військо поздирало в церквах срібні й золоті одежі з образів святих, позабирало дзвони, а по хатах всякий достаток. З тої пори занепав Київ, втратив значіннє столиці Руської держави і не міг уже піднятися до давньої світлости і слави, а перевагу осягнула Москва, що перегодом стала столицею вел. князівства Московського.6.
Еще по теме Занепад Києва. Початок московського народу і Московської держави.:
-
Давня історія України (до VI ст.) -
Загальна історія України -
Україна 1917-1921 рр -
Україна за радянських часів -
Україна у XVI - XVIII стст. -
Україна у середні віки (VII-XV ст.) -