<<
>>

Страйки у Києві

(З повідомлення старшого фабричного інспектора Київської губернії київському губернатору. 12 січня 1905 р.)

Маю честь повідомити Вашому превосходительству, що 12 січня, близько 3-ї години дня, я одержав повідомлення з заводу Акціонер­ного товариства Гретер і Криванек в м.

Києві, що робітники фор­мувального відділення цього заводу, у кількості близько 100 чоловік, припинили роботу. До 4-ї години дня було одержано від фабричного інспектора 2-го участку Ф. Г. Бояджиєва повідомлення про при­єднання до страйку робітників механічного цеху того ж заводу, в кількості близько 200 чоловік. До 5 1/2 годин до страйку приєднались робітники інших цехів. Всього страйкувало близько 700 чоловік.

З донесення згаданого фабричного інспектора, який відвідав завод, виявилось, що з боку робітників ніяких вимог пред’явлено не було, але робітники просили інспектора прибути завтра після обіду на завод з тим, щоб прийняти від них вимоги, викладені письмово.

Про дальший хід страйку я буду повідомляти Вашому превосхо­дительству.

Революція 1905—1907 років на Україні, стор. 10.

278.

<< | >>
Источник: Хрестоматія з історії України. — XVII-XX ст./ Упорядники: В. І. Ізюмов, В. М. Нікольский — Донецьк: TOB «Альфа- Прес»,2007. — 448 с.. 2007

Еще по теме Страйки у Києві: