Привітання робітників соціал-демократів Дніпровського металургійного заводу петербурзьким робітникам
(Повідомлення з газет «Вперед» і «Пролетарий»)
Адрес петербурзьким робітникам. Під такою назвою Катеринославський комітет Російської Соціал-Демократичної Партії видав листівку, що містила привітання робітників соціал-демократів Дніпровського заводу петербурзьким пролетарям.
Наводимо головні місця цього адреса:«Після довголітнього мовчання ви знову впевнено ступили на шлях визвольного руху російського пролетаріату. Захоплені зненацька, приголомшені незвичним рухом у ліберальному світі, ми, робітники, не повинні вдаватися в обманливі ілюзії, ми повинні пам’ятати, що вся ця оглушлива фразеологія розвіється, як дим, при першому сприятливому подиху вітерця. Ми повинні пам’ятати, що за всіма цими красивими промовами приховується найбідніший зміст і суть промови ліберальних буржуа, обмежених самодержавним ігом. Дайте їм ту свободу, яка їм потрібна, і досипляться у великій кількості такі ж громоподібні статті, промови, протести, резолюції, петиції і т. д. проти «проклятих» «ненажерливих» робітників, що «нічим не задовольняються», що вимагають все більше і більше «свободи», тобто, по-нашому, — свободи, яка нам необхідна. Не про робітничий клас піклуються всі ці ліберальні земці, які вимагають «залучення місцевих людей для обговорення державних потреб», а тільки про себе. Ми, робітники, визволимося не через мирну згоду з нашими політичними ворогами, а тільки шляхом народної революції.
В останній час знову помічається поворот до нашого рідного соціал-демократичного робітничого руху. Вже газети починають приносити повідомлення про робітничі безпорядки в різних місцях Росії, вже видно перші аванпости великої робітничої армії, вже чути наближення народної помсти за лиха Росії, вже чути віддалений грім всеросійської революції. І цим передовим загоном великого руху є ви — робітники петербурзьких заводів. Ви стали вже на захист знехтуваних прав російського пролетаріату, ваш голос уже знову могутньо лунає по всій Росії... Ми вітаємо вас, петербурзькі робітники, і приєднуємо наш голос до вашого могутнього поклику: «Хай живе народна революція! Хай живе демократична республіка! Хай живе Російська Соціал-Демократична Робітнича Партія!» Ми закликаємо вас: стійте дружно за нашу рідну робітничу справу, не піддавайтесь солодким пісням ліберальних сирен, будьте впевнені, що вся робітнича Росія підтримає вас у нашій спільній великій боротьбі...» «Вперед» і «Пролетарий», № 6, 14 (1) лютого 1905 р.
279.