<<
>>

Січневі страйки в Києві

(З повідомлення старшого фабричного інспектора Київської губернії київському губернатору. 12 січня 1905 р.)

Маю честь повідомити Ваше превосходительство, що 12 січня близько 2-ї години дня припинили роботу робітники Південно­російського машинобудівного заводу в м.

Києві, по Жилянській вулиці № 112.

Діставши повідомлення про припинення роботи після 3 години дня, завод відвідав фабричний інспектор 2 участку Бояджиєв, при­чому на його запитання до робітників про причини страйку з-поміж них виділився робітник, який не належав до складу робітників Південноросійського машинобудівного заводу, і заявив про вимоги загального політичного характеру, суть яких зводиться до вимог, виставлених робітниками фабрик і заводів С.-Петербурга в час страйку фабрично-заводських робітників, що там відбувався, а також про припинення війни з Японією. Крім того, ця ж особа виставила вимоги, що стосувалися безпосередньо інтересів робітників Південно­російського машинобудівного заводу: а) поліпшення санітарних умов в майстернях ковальського і токарного цехів і б) усунення майстрів котельного та механічного цехів.

Незабаром, після виставлення цих вимог, робітники спокійно розійшлися. Всіх, що страйкувало, було близько 600 чоловік. При­бувши на завод, я пояснив робітникам про відповідальність їх в разі вчинення безпорядків і просив уникати вуличних зборищ, і це вони обіцяли, висловивши, проте, прохання, щоб їм був забезпечений вільний доступ на завод. Про дальший хід страйку негайно повідом­лю Вашому превосходительству.

Революція 1905—1907 років на Україні. Збірник документів і матеріалів. Kf 1949, стор. 9—10.

277.

<< | >>
Источник: Хрестоматія з історії України. — XVII-XX ст./ Упорядники: В. І. Ізюмов, В. М. Нікольский — Донецьк: TOB «Альфа- Прес»,2007. — 448 с.. 2007

Еще по теме Січневі страйки в Києві: