<<
>>

Політична демонстрація робітників і студентів у Києві 11 березня 1901 р.

(Уривок з повідомлення газети «Искра»)

...Ще 31 січня Київський комітет Російської Соціал-Демократич- ної Партії поширив друковану відозву «До всіх робітників. З приводу студентських заворушень, в якій роз’яснювалося політичне значення студентського протесту.

Коли в Київ надійшла звістка про петер­бурзькі, московські і харківські демонстрації, Київський комітет взяв на себе ініціативу такої самої демонстрації в Києві і окремою відозвою запросив робітників з’явитися в неділю 11 березня о 12 год. дня на Хрещатик. Демонстрація, в якій брали участь і студенти, пройшла блискуче. Величезний натовп робітників (кажуть, близько 15 тисяч) струнко рухався по Хрещатику з червоним прапором співаючи «Марсельєзу». Ніяких великих сутичок з властями не відбулося. Подробиці в цієї чудової демонстрації повідомимо, коли будемо мати достатньо перевірені відомості про неї. Зараз же обме­жимося поздоровленням київських товаришів, які зробили нашій партії велику послугу своїм сміливим кроком. Побажаємо, щоб організовані товариші в інших місцях в найближчому майбутньому проявили таку саму революційну енергію і розуміння тактики, яка відповідала б справжнім інтересам російського пролетаріату...

Студентський рух перекинувся і в інші університетські центри: в Казань, Томськ, Ригу, Юр’єв, Варшаву (ветеринарний інститут), Одесу.

В Одесі заарештовано близько 100 чоловік, у Казані — кілька десятків (частково в робітничій справі), в Ризі — теж. Усі учбові заклади закрито за розпорядженням міністра до великодня.

Сподіваємося в наступному номері повідомити більш докладні відомості.

«Искра», № 3, квітень 1901 р.

256.

<< | >>
Источник: Хрестоматія з історії України. — XVII-XX ст./ Упорядники: В. І. Ізюмов, В. М. Нікольский — Донецьк: TOB «Альфа- Прес»,2007. — 448 с.. 2007

Еще по теме Політична демонстрація робітників і студентів у Києві 11 березня 1901 р.: