№ 31 1631р., червня 15. - З обітниці печорського архимандрита Петра Могили про створення школи у Києві
Я, Петро Могила, милістю Божою архімандрит Києвопечерський, спостерігаючи велику втрату для душ людських від неуцтва і неосвіченості юнацької, бажаючи, з Божою допомогою, з власної волі, відновити втрати, а також повернути до православ'я тих, хто від нього відійшов, бажаю заснувати школу [...] для юнацтва в добрих намірах і вільних науках, не для слави своєї і прибутку, а виключно во славу світлої Троїці, Отця і Сина і Святого Духа, на користь і утіху православного люду.
На цю Божу справу я зібрав братію [...], на харч, одяг і інші потреби призначаю кошти з власності моєї навічно за фундушевим записом [...].
Історія України: Хрестоматія: У 2 ч. - К., 2004. - Ч. 1 / Упоряд. Б. І. Білик та ін. - С. 284.