№ 39 1630 р., лютого 16, Дубно. - Грамота князя Домініка Заславського[675] до руських священиків у його володіннях про послух владі унійних митрополита та єпископів
Владислав Домінік, князь з Острога Заславський, граф на Тарнові. Відомо що всі в світі речі тримаються порядком, який мудрі люди називають душею речей, що без нього [порядку] ніяка держава і республіка існувати не може, і що основою цього порядку є послух, де молодші - старших, сини - батьків, вівці - своїх пастирів повинні слухатись, а коли так, то й у духовній організації такий порядок потрібний.
Цього порядку, як бачу, дуже бракує руським духовним, що в схизмі живуть, бо їх пресвітери, наче блудні вівці, без законного пастиря ходять. Тому, виконуючи свої католицькі обов'язки, бажаючи бачити порядок замість безладдя серед руських духовних, що живуть у моїх володіннях, всіх священиків під владу тих законних пастирів, митрополита, єпископів або владик, що є в єдності з святою Римо-католицькою церквою, віддаю і хочу, щоб було так: щоб у моїх володіннях усі миряни своїм священикам, а священики своєму митрополитові і мирянам, у святій єдності перебуваючим, корилися під загрозою суду і кари неслухняним, які наказую виконувати старостам і урядникам у володіннях моїх.
Додаю, що якби хто з шляхти, слуг моїх, які держать мій маєток, схотів би чинити перешкоди в духовному нагляді уніатських владик, то цим він втратить маєток, якщо буде приписувати собі право патронату, яке власне належить спадковим панам.
Цим же листом моїм звільняю священиків, що живуть у святій єдності, від усіх повинностей і контрибуцій.
Дано у Дубні 16 лютого, року Божого 1630.
Хрестоматія з історії Української РСР: У 2 т. - К., 1959. - Т. 1: З найдавніших часів до кінця 50-х рр. ХІХ ст. / Упоряд. О. Бевзо та ін. - С. 198-199.