№ 8 1515 р., вересня 23, Краків. - Сиґізмунд І надає одну мансіонарію[637] при костелі Св. Катерини на Низьому замку у Львові[638] німецькому проповідникові з умовою, щоб львівські райці подавали в майбутньому кандидата на проповідника йому і його наступникам
В ім'я Господа, амінь. Для вічної пам'яті справи. Ми, Сиґізмунд, Божою ласкою (титулатура) повідомляємо всім, сучасникам і прийдешнім. Райці нашого міста Львова, що управляють з користю для оздоби того міста, просили нас, щоб одну будь-яку мансіонарію у костелі Св.
Катерини у нашому львівському Низькому замку, що буде найперше вільною після відступлення чи смерті, ми вважали за гідне виділити для включення для майбутнього німецького проповідника. Ми, обдумавши справу, про яку вони просять, як справедливу та почесну, а також корисну для спільноти того міста, хочемо їх прохання виконати, щоб не ігнорувалася німецька нація, яка сюди стікалася для оселення і навряд чи маленьким додатком для [населення] міста буде вважатися. Таким чином, одну з вищезгаданих мансіонарій, що спочатку буде вільною, для того німецького проповідника ми вважали виділити, включити і для вічного користування тому проповіднику записати та включаємо, виділяємо і навічно записуємо за посередництвом змісту [даної] грамоти. З таким правом і умовою, щоб той проповідник райцям вищезгаданого міста нам і нашим спадкоємцям був рекомендований, завжди нами і нашими спадкоємцями, королями, пану сучасному львівському архиєпископу і майбутнім архиєпископам був поданий, і той проповідник сам або через іншого вченого священика свій обов'язок проповідувати у вищезгаданому костелі завжди повинен виконувати, від того обов'язку проповідування через це виключення аж ніяк не хочемо звільнити. Для засвідчення справи наша печатка є підвішена.Діялось у Кракові у найближчу неділю перед святом св. Станіслава, року Божого 1515, нашого панування - 9, у присутності (список свідків). Дано через руки велебного у Христі пана отця Петра, перемиського єпископа і віце-канцлера, щиро нам милого.
Петро, єпископ і віце-канцлер, підписав.
За свідченням велебного у Христі пана отця Петра, перемиського єпископа і віце-канцлера Польського Королівства.
Привілеї міста Львова (XIV-XVIII ст.) / Упоряд. М. Капраль. - Львів, 1998. - С. 175177.