№ 8 1411 р. - Денис Зубрицький[331] про парубоцький податок
1401. Під цим роком Зиморович згадує, що склали перелік усіх нежонатих громадян і наклали на них податок [...]. Про те, що це сталось цього року, я не знайшов згадок, щойно 1411 року розписали податок, званий «арбітріум», на нежонатих і неосілих громадян по чотири гривні [.].
1411. Цього року або ж щойно ухвалено, або поновлено давнішу постанову, що нежонаті міщани, які не мають нерухомості, мусять щорічно платити в міську касу «арбітріум» по чотири копи грошів. Того року таких виявилось 28. Згодом їх не допускали до міського права, а отже, до заробітчанства й торгівлі, хіба що за порукою двох гідних співгромадян, що вони протягом року одружаться і набудуть нерухомість.
Зубрицький Д. Хроніка міста Львова /Пер. І. Сварника. - Львів, 2002. - С. 58, 70-71.