Страйки в м. Полтаві
(З донесення полтавського губернатора в департамент поліції.
7 лютого 1905 р.)
Страйк робітників розпочався 3 лютого, коли з ранку застрайкували робітники на 5 тютюнових фабриках загальною кількістю 507 чоловік.
На протязі дня, проте, порядок не було ніде порушено, і страйкуючі робітники розійшлися по домівках.4 лютого вранці припинили роботу робітники на фабриці Дурунчі в кількості 271 чоловіка і вийшли на вулицю, де до них приєднались робітники, що застрайкували ще напередодні. Після того, незважаючи на неодноразові вимоги поліцмейстера, натовп не розійшовся і попрямував у місто, де примусив припинити роботу на 6 лісопильних заводах, а також пральнях, шевських, кравецьких та інших майстернях. Натовп також примусив робітників залишити друкарню, але, після короткої перерви, роботи в ній знову розпочалися, через те що робітники відмовилися приєднатися до страйкарів.
Революція 1905—1907 років на Україні, стор. 50.
284.