<<
>>

Листівка Київського комітету РСДРП до робітників Києва із закликом до політичної демонстрації. 1 лютого 1902 р.

Пролетарі всіх країн, єднайтеся!

Всім київським робітницям і робітникам!

Товариші!.. Боротьба з сваволею і насильством самодержавного царя, із лютим хижацтвом капіталізму, боротьба за свободу народу вимагає рішучих дій.

Ми намучилися в неволі, ми знемагаємо від тяжкої праці. Народ мре по селах внаслідок неврожаю, в містах — внаслідок безробіття, але царський уряд не думає допомагати народу. Зате у нього напо­готові багнети і кулі, щоб втихомирювати бунтівників, убивати борців за свободу. Якщо в боротьбі за свободу потрібні криваві жертви — ми охоче пожертвуємо собою.

В суботу, 2 лютого, о 1 год. дня, на Хрещатику, піднявши червоний прапор, заявимо відкрито наші вимоги. Не перешкодять нам зробити це ні погрози, ні насильства, ні попередні арешти.

Ідіть за нами! Хай живе свобода!

Геть самодержавство!

Київський комітет Російської Соціал-Демократичної Партії.

1 лютого 1902 р.

Збірник документів і матеріалів «Революция 1905—1907 гг. на Украине». K.: Госполитиздат УССР, 1955. С. 28.

260.

<< | >>
Источник: Хрестоматія з історії України. — XVII-XX ст./ Упорядники: В. І. Ізюмов, В. М. Нікольский — Донецьк: TOB «Альфа- Прес»,2007. — 448 с.. 2007

Еще по теме Листівка Київського комітету РСДРП до робітників Києва із закликом до політичної демонстрації. 1 лютого 1902 р.: