<<
>>

№ 16 Денис Зубрицький про нових посадовців у Львові та зростання добробуту міста

1452. У місті щораз більше зростали лад та заможність. Ринок та головні вулиці вже були забруковані, для чого місто щороку наймало брукарів і рурників [водогінників] для утримання водогонів і підземних каналів, якими з міста відво­дилися надлишок води і нечистоти.

Міський кат, крім помешкання і щотижневої платні по одному грошеві, отримував за кожну екзекуцію, які траплялися щораз частіше, по 30 грошів. Закладено оселі в урочищі Білогорща [...]. Цього року двоє осадників після років свободи почали сплачувати чинш з обійстя по 25 гро­шів. Вихрест жид Йорґе першим як такий отримав міське право [...].

1467. Для громадських потреб у великий піст міським лікарем прийня­ли на один рік доктора Сиґізмунда, і пани райці пообіцяли від себе дати йому 10 кіп грошів (Doctor Sigismundus in medicum Civitatis est assumptus in Capite Quadragessimae, et Domini Consules promiserant sibi dare 10 Sexagenas: ut staret hic in Civitate per unum annum pro communi necessitate...). Цього року рада міста надала собі право призначити альтариста в Пикуловичах до вівтаря св. Барнаби [...].

1468. Король прибув до Львова Dominica Reminiscere [13 березня] і привіз з собою досвідчених гармашів, які почали вчити львівських громадян стріляти з гармат. Одного з них, Валентина, який мав досвід відливання гармат, призначили міським ливарником і збудували для нього ливарню.

До цього часу керівники міста жили згідно й спокійно, але цього року виник­ла суперечка щодо вибору райців, яку розглядав сам король, але він підтвердив на цей рік попередніх [.].

Зубрицький Д. Хроніка міста Львова /Пер. І. Сварника. - Львів, 2002. - С. 97, 107.

<< | >>
Источник: Хрестоматія з історії України литовсько-польської доби / Упоряд. Т Гошко. Львів: Видавництво Українського Католицького Університету 2011. 2011

Еще по теме № 16 Денис Зубрицький про нових посадовців у Львові та зростання добробуту міста: