<<
>>

Скарга посполитих селян с. Лобків, стародубського полку, в Малоросійську колегію на свавільні дії «державця» А. Дзівульського (1722 р.)

Ми, нижченазвані на підписах, убогі і скривджені мужі села Лобків, надані ясновельможним в підданство панові Андрієві Дзівуль- ському до ласки рейментарської, а раніше від стародавніх літ наше село перебувало в тяглій послушності до міста Погара, на ратушу, а в підданстві ніколи не бувало...

з кривавими сльозами нашими б’ємо чолом на свого пана Андрія Дзівульського, за яким тепер тепер живемо в підданстві: великі кривди і тяжкі і незносні утиски тер­пимо, побої киями безвинні, при старості літ наших, також і дітей наших б'є, мордуючи мало не до смерті. А на пригон з кожного двора по чоловіку з конем висилає постійно, без зміни, кожного дня на роботу, не виключаючи і не шануючи господніх божесвенних свят і відомих святих, а в кого немає коней, то піші йдемо. Якого то його тягару не можемо ні в якому разі витримати, бо вже до великого убозтва ми дійшли і на здоров’ї постраждали від нього; а інші мужі не змогли такого тягару видержати і побої безвинно зносити, доми і житла свої, де народилися, залишивши, повтікали геть із села... Не дай нам від нього до останку розореними бути, щоб і ми також не поволоклися із своїх жител; як інші порозходилися із села.

А.М. Лазаревский. Малороссийские посполитые крестьяне (1648—1783 гг.), стор. 27—28.

76.

<< | >>
Источник: Хрестоматія з історії України. — XVII-XX ст./ Упорядники: В. І. Ізюмов, В. М. Нікольский — Донецьк: TOB «Альфа- Прес»,2007. — 448 с.. 2007

Еще по теме Скарга посполитих селян с. Лобків, стародубського полку, в Малоросійську колегію на свавільні дії «державця» А. Дзівульського (1722 р.):