<<
>>

Про селянський рух у Чернігівській губернії

(Повідомлення в газеті «Вперед» від 16 березня 1905 р.)

Рух з Курської губ. перекинувся у Чернігівську, де цитаделлю селянських загонів є Шостенський пороховий завод. Туди спішно стягуються війська.

Ватажком повстання вважають тепер деяких робітників з місцевих селян. Один з них, одягнений в папаху і бурку з золотими кантами, видавав себе за студента. Він заарештований. Другий одягнений в просту свитку, але під свиткою був генераль­ський мундир з орденами. Натовп слухав кожне слово «генерала». Поліції не вдалося заарештувати його. Тепер селяни кажуть, шо «студенти» обіцяли повернутися із зброєю. Курський губернатор піддає селян страшним катуванням, спочатку ставлячи їх на коліна і звертаючись з промовою про те, шо «начальство треба слухатись, а бунтувати гріх». Попи у церквах виголошують сльозні проповіді про те, шо «все каламутить японець і англійка». Народ у вічі їм сміється: «А самі чого їздили красти?» А попи, правда, самі скористувалися з поміщицького добра, тому що селяни погрожували їх спалити, якщо не візьмуть участі у загальному поділі...

«Вперед» і «Пролетарии», № 12, 29 (16) березня 1905 р.

286.

<< | >>
Источник: Хрестоматія з історії України. — XVII-XX ст./ Упорядники: В. І. Ізюмов, В. М. Нікольский — Донецьк: TOB «Альфа- Прес»,2007. — 448 с.. 2007

Еще по теме Про селянський рух у Чернігівській губернії: