<<
>>

Про роботу більшовицької організації м. Луганська

(Уривок з повідомлення газети «Пролетарий» від 14 травня 1905 р.)

Луганськ. Після лютневого страйку робота закипіла. Зростають зв’язки — і там, де раніше було «дещо», зараз провадиться велика робота.

Дуже важко доводиться провести роботу, коли одночасно із згуртуванням загітованих робітників треба будувати і свій організа­ційний апарат.

За останній час Луганська організація провела цілий ряд летючих і двоє масових зборів, на яких було до 120 чоловік. Але це були не всі, а тільки заводські робітники... На першій (летючці), з 80 чол., було виголошено ряд промов на теми: про війну, про тактику соціал- демократів і т. д. Оратор, шо говорив про тактику, в цікавій промові, що сподобалась присутнім, з’ясував позицію лібералів щодо робіт­ничого класу і ставлення соціал-демократів до лібералів. Він підкрес­лював прагнення лібералів спертися на робітників як на єдину реальну силу в боротьбі проти самодержавства, і бажання викори­стати їх — робітників у своїх класових інтересах. Для того, щоб робітничий клас був класом для себе, а не для інших, оратор закликав (робітників) організуватися в свою самостійну робітничу партію, яку ми маємо в РСДРП, і не давати заманути себе красивими словами співучих сирен, хто б вони не були... Тут оратор підкреслив необхідність у згуртованій і сильній всеросійській організації, щоб в той момент, коли піднімуться робітники у великих центрах, підня­лись би на допомогу своїм братам-робітникам і робітники інших міст. Закінчив він свою промову закликом готуватися до збройного повстання, а для цього, хто чим зможе, хай озброюється...

Революция 1905—1907 років на Україні, стор. 33—34.

292.

<< | >>
Источник: Хрестоматія з історії України. — XVII-XX ст./ Упорядники: В. І. Ізюмов, В. М. Нікольский — Донецьк: TOB «Альфа- Прес»,2007. — 448 с.. 2007

Еще по теме Про роботу більшовицької організації м. Луганська: