Постанова селянських зборів у Сумах. 29 травня 1905 р.
Ми, селяни Сумського повіту Харківської губернії, що зібрались 29 травня 1905 року в кількості близько п’яти тисяч чоловік, одноголосне ухвалили: теперішній чиновницький (самодержавний) лад не може покінчити з тяжким і безвихідним становищем народу.
Тому ми вимагаємо:
1. Негайного окликання Надзвичайних зборів, обраних загальною, рівною і таємною подачею голосів. Установчі збори негайно ж повинні вирішити питання: продовжувати війну чи ні, яким чином вирішити земельне питання, а саме: потрібно відбирати всі землі (дворянські, монастирські, удільні, кабінетні) чи ні.
2. Негайного звільнення всіх осіб, що постраждали через політичні і релігійні переконання.
3. Свободи слова, друку, зборів, спілок і страйків.
4. Негайного скасування інституту земських начальників і сільських поліцейських стражників, як таких, що перешкоджають вільному обговоренню і з’ясуванню наших потреб.
А поки всі наші основні вимоги будуть задоволені, ми відмовляємося виконувати всі державні повинності, а саме: платити податки, податі, не поставляти запасних, новобранців та інше, оскільки ці повинності накладені на нас без нашої волі.
Видання Сумської соціал-демократичної групи. З оригіналом згідно: Начальник Харківського губернського управління полковник (підпис).
Революція 1905—1907 років на Україні, стор. 176.
299.