<<
>>

Постанова селянських зборів у Сумах. 29 травня 1905 р.

Ми, селяни Сумського повіту Харківської губернії, що зібрались 29 травня 1905 року в кількості близько п’яти тисяч чоловік, одно­голосне ухвалили: теперішній чиновницький (самодержавний) лад не може покінчити з тяжким і безвихідним становищем народу.

Тому ми вимагаємо:

1. Негайного окликання Надзвичайних зборів, обраних загаль­ною, рівною і таємною подачею голосів. Установчі збори негайно ж повинні вирішити питання: продовжувати війну чи ні, яким чином вирішити земельне питання, а саме: потрібно відбирати всі землі (дворянські, монастирські, удільні, кабінетні) чи ні.

2. Негайного звільнення всіх осіб, що постраждали через по­літичні і релігійні переконання.

3. Свободи слова, друку, зборів, спілок і страйків.

4. Негайного скасування інституту земських начальників і сільських поліцейських стражників, як таких, що перешкоджають вільному обговоренню і з’ясуванню наших потреб.

А поки всі наші основні вимоги будуть задоволені, ми відмовляє­мося виконувати всі державні повинності, а саме: платити податки, податі, не поставляти запасних, новобранців та інше, оскільки ці повинності накладені на нас без нашої волі.

Видання Сумської соціал-демократичної групи. З оригіналом згідно: Начальник Харківського губернського управління полковник (підпис).

Революція 1905—1907 років на Україні, стор. 176.

299.

<< | >>
Источник: Хрестоматія з історії України. — XVII-XX ст./ Упорядники: В. І. Ізюмов, В. М. Нікольский — Донецьк: TOB «Альфа- Прес»,2007. — 448 с.. 2007

Еще по теме Постанова селянських зборів у Сумах. 29 травня 1905 р.: